Polityka prywatności

W Henri Lloyd wierzymy, że informacje o Tobie należą do Ciebie, dlatego dane tego typu są dla nas bardzo ważne. Naszym celem, dla którego zbieramy te dane jest możliwość lepszej komunikacji oraz lepsza obsługa klienta. Nie będziemy wypożyczać ani odsprzedawać Twoich informacji żadnym firmom trzecim i zawsze będziemy zarządzać Twoimi danymi osobowymi zgodnie z aktualnymi dyrektywami i obowiązującym prawem.

Poniższe informacje zostały dostarczone przez Henri Lloyd aby dać naszym klientom pełen wgląd w politykę prywatności firmy. Przez odwiedzenie i poruszanie się po stronie akceptuje się warunki tej polityki.

Jakie dane personalne zbieramy i dlaczego ?

Informacje, które zbieramy pomagają nam w lepszym i bardziej spersonalizowanym podejściu do klienta i jego zakupów drogą elektroniczną. W trakcie składania zamówienia, musimy mieć informacje dotyczące Twojego: imienia, nazwiska, adresu email, numeru telefonu, adresu(ów) dostawy, w celu dostarczenia zamówienia. Zachowane dane osobowe  będą używane tylko w celu przetworzenia Twojego zamówienia, przez nasz system płatności lub w celach marketingowych jeśli wyrażona zostanie na to zgoda. Dodatkowo możemy posiadać informacje w wyniku sprawdzenia autentyczności lub tożsamości.

Używamy Twoich danych osobowych do:

  • Przetwarzania i zaakceptowania zamówień drogą elektroniczną
  • Przetwarzania i załatwienia wszelkich skarg lub zapytań od Ciebie
  • Analizowania, rozwijania i doskonalenia strony internetowej
  • Przetwarzania Twojej rejestracji i utrzymywania Twojego konta, a także, w wypadku zaznaczenia odpowiednich opcji, przesyłania materiałów marketingowych o nowych i dostępnych produktach i ofertach specjalnych od Henri Lloyd. Jeżeli w jakimkolwiek momencie zmienisz zdanie i nie będziesz chciał otrzymywać od nas powiadomień, możesz wysłać mail na wypisz@henrilloyd.com.pl lub kliknij na link „wypisz” w emailu, który dostałeś

Kto jest administratorem danych?

Administratorem danych osobowych (ADO) jest firma Henri Lloyd Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Brodnicy 87-300, przy ulicy Mazurska 9.

Co z „ciasteczkami” ?

Nasza strona korzysta z „ciasteczek” aby pomóc analizować częstość Twoich odwiedzin na stronie, zawartość Twojego koszyka zakupów, poprzednie zakupy oraz informacje o dostawie. („Ciastko” to informacja przechowywana na dysku Twojego komputera, zapisywana przez Twoją przeglądarkę internetową).

Czy Henri Lloyd dzieli się informacjami, które otrzymuje ?

Kiedy otrzymujemy informacje używamy ich do następujących celów:

Dostawcy usług:
Współpracujemy z innymi firmami w celu wykonania pewnych zadań w naszym imieniu. To oznacza GLS oraz Pocztę Polską. Mają oni dostęp tylko do informacji osobowych w stopniu umożliwiającym ich pracę, jednakże nie mogą ich używać do innych celów.
Ochrona naszej strony:
Możemy udostępnić dane osobowe lub inne jeżeli uznamy, że jest to konieczne, w związku z prawem i ochroną dla naszej strony internetowej i naszych użytkowników. To oznacza wymianę informacji z innymi firmami i organizacjami, które przeciwdziałają wyłudzeniom oraz fałszerstwom. To nie dotyczy sprzedawania, wypożyczania, dzielenia się czy innych czynności związanych z komercyjnym wykorzystaniem danych osobowych klientów.

Aktualizacja Twoich danych osobowych:

Starając się zachować wszelkie środki bezpieczeństwa pragniemy aby Twoje dane były aktualne i najdokładniejsze jak to możliwe. Dlatego dajemy Ci dostęp do Twoich informacji w celu przeglądania zamówień oraz aktualizacji danych osobowych. Możesz do nich przejść klikając na link : https://www.henrilloyd.pl/my-account.

Nieletni:

Jeżeli nie masz 18 lat, musisz poinformować Twojego rodzica lub opiekuna o polityce prywatności Henri Lloyd i Warunkach. Warunkiem koniecznym do zarejestrowania się na stronie i robienia zakupów jest uzyskanie ich zgody i przyzwolenia na Politykę Prywatności oraz Warunki serwisu Henri Lloyd.

Aktualizacje Polityki Prywatności:

Jako, że cały czas się rozwijamy na różnych płaszczyznach zarówno serwisu jak i treści, henrilloyd.pl może zmodyfikować kolekcje informacji oraz ich wykorzystania. W pierwszej kolejności zostaną o tym powiadomieni klienci, w celu akceptacji nowej Polityki Prywatności.

Możliwość przekazywania Twoich danych?

Prawo daje nam możliwość przekazywania Twoich danych osobowych podmiotom, które będą je przetwarzać na nasze zlecenie, takim jak np. podwykonawcy naszych usług, agencje reklamowe czy organom państwowym, takim jak sąd czy policja, które mogą ich zażądać na podstawie obowiązującego prawa.

Prawo do informacji i odwołania zgody na przetwarzanie danych:

Możecie Państwo zwrócić się do nas w drodze pisemnej lub e-mailem o udzielenie informacji dotyczących danych osobowych gromadzonych i przetwarzanych przez Henri Lloyd Polska. Możecie również cofnąć swoją wcześniejszą zgodę na przetwarzanie danych osobowych i domagać się zaprzestania ich przetwarzania. Podejmiemy wówczas działania niezbędne w celu niezwłocznego i nieodpłatnego zaprzestania przetwarzania Twoich danych osobowych i ich usunięcia z naszych baz. Jest to proces nieodwracalny, więc wszelkie dane związane z kontem użytkownika (takie jak np. historia zamówień itp.) zostaną utracone. W takim przypadku skontaktuj się z nami pod adresem: kontakt@henrilloyd.com.pl lub listownie na adres: Henri Lloyd Polska Sp. z o.o. ul. Mazurska 9, 87-300 Brodnica.

Oświadczenie Bezpieczeństwa:

Henri Lloyd ogranicza liczbę osób pracujących z danymi osobowymi jak i osób, które mają dostęp do baz danych zawierających dane klientów. Akceptujemy zamówienia tylko od przeglądarek, które umożliwiają bezpieczne połączenia.

Pytania/Kontakt:

W razie pytań, komentarzy, niejasności odnośnie praktyk polityki prywatności, prosimy o kontakt na poniższy adres:kontakt@henrilloyd.com.pl.

Polityka Prywatności została stworzona w Styczniu 2011. Henri Lloyd Polska Sp. z o.o., ul. Mazurska 9, 87-300 Brodnica, Polska

Pełna treść rozporządzenia w związku z przetwarzaniem danych osobowych znajduję się na stronie Bazy aktów prawnych EU, pod TYM adresem.