Najnowsza kolekcja Henri Lloyd emanuje świeżością, inspiracjami czerpanymi z malowniczych zakątków romantycznej Wenecji i przede wszystkim wiosennym klimatem.

Żeglarskie akcenty widoczne są w kolekcjach szczególnie wiosną, jednak w Henri Lloyd pasy są ponadczasowe i cieszą się powodzeniem u klientów przez cały rok. To właśnie przywiązanie do tradycji, nawiązania do morza i łączenie tego wszystkiego z nowoczesnym krojem oraz wysokiej jakości materiałami sprawia, że produkty z logiem HL co sezon zapełniają szafy nie tylko żeglarzy.

W kolekcjach HL znajdziemy wiele marynistycznych akcentów, jednak to nie tylko bezkresne morza czy złociste plaże inspirowały twórców kolekcji. Pomysły na nowe wzory, kolory czy kroje odnajdywali w architekturze, grze cieni, malowniczych zakątkach śródziemnomorskich miast. Dzięki temu można wręcz poczuć muśnięcie wiosny na skórze, którego po zimowych miesiącach tak nam brakuje.

W tym sezonie casualowe produkty Henri Lloyd emanują przede wszystkim krystalicznym niebieskim, ceramicznym pomarańczem,orzeźwiającą miętą oraz intensywnym granatem. Od firmowego lookbook'a wręcz trudno oderwać wzrok. Świeże wzory, projekty, barwy, a do tego wyjątkowa sceneria tworzą razem magiczny klimat.

Jednym z kluczowych projektów damskiej kolekcji będzie sukienka COLETTE PRINTED SHIFT DRESS, wykonana z niezwykle delikatnej wiskozy. Jej największym atutem jest unikalny wzór, będący mieszanką odcieni niebieskiej barwy. Inspiracją do niego były wysokie pływy weneckiej laguny, pozostawiające krople wody na malowniczej architekturze miasta.

Wenecja stała się również impulsem do stworzenia wyjątkowej koszuli męskiej VARFELL REGULAR SHIRT. Projektanci natchnieni średniowiecznym miastem i romantycznymi kanałami stworzyli wzór łączący w sobie bogatą kolorystykę operowej stolicy Europy. To produkt, który powinien znaleźć się w wiosennej garderobie każdego dżentelmena.

Kolekcja SS17 już niedługo pojawi się w salonach Henri Lloyd.